Porovnat nabídky

Usedlost v Podkrkonoší s pozemkem 4.980 m2

4 500 000 Kč

Videoprohlídka

360° virtuální prohlídka

Základní informace

Aktualizováno 14 července, 2021 v 5:57 pm

  • Cena: 4 500 000 Kč
  • Stav nemovitosti: Rezervováno
  • Užitná plocha (m²): 350
  • Obytná plocha (m²): 70
  • Plocha pozemku (m²): 4.980
  • Zastavěná plocha (m²): 351
  • Rok výstavby: 1880

Popis

Popisek:

Zemědělská usedlost s pozemkem o rozloze téměř 4.980 m² se nachází v malebné obci Třebihošť, která je obklopená krásnou podkrkonošskou přírodou

Možnost využití:

Objekt lze využívat k bydlení, podnikání i k hospodaření. Pokud však hledáte spíše něco na rekreaci, můžete sem jezdit jako na chalupu a hospodářskou část můžete poskytnout např. místním chovatelům domácích zvířat, kteří se tu o ně mohou starat. Tímto získáte místo pro váš odpočinek, kde Vy i Vaše děti můžete trávit čas v těsném kontaktu s nejrůznějšími zvířaty (koně, krávy, kozy, ovce králíci, vepři, slepice atd. = blahodárný vliv na duši).

Stavby:

Na pozemku se nachází částečně roubený a částečně zděný dům z r. 1880 vedený jako objekt k bydlení, který byl v letech postupem od r. 1990 postupně modernizován. Na něj dále navazuje hospodářská část (chlév, stáj atd.). Dále stavba pokračuje zděnou kůlnou z r. 1995 na níž navazuje další zděná kůlna s udírnou. Na dvoře je dílna se skladem a také částečně zděný a částečně roubený špejchar.

Inženýrské sítě:

Do hlavního domu je přivedena voda z obecního vodovodního řádu. Na pozemku se navíc nachází studna. Kousek od domu je plynovodní řád. Odpady jsou svedeny do jímky.

Topení:

V domě je nově vyvložkovaný komín a nová akumulační nádrž, která se vytápí krbovými kamny, nebo elektřinou. Z nádrže se pak teplo rozvádí do radiátorů. Dále je v domě stará nepoužívaná pec a udírna. Navíc tu bylo instalováno tepelné čerpadlo v hodnotě 230.000,-Kč. To je dimenzované na 220 – 250 m2 obytné plochy. Ke zprovoznění TP je nutná investice ještě cca 70.000,-Kč.

Pozemek:

Téměř celý pozemek je oplocený a majitelé ho připravovali dle konceptu permakultury = bez chemie s cílem trvalé udržitelné harmonie. Nachází se na něm vzrostlé okrasné i ovocné stromy, živé ploty i keře (modříny, bříza, smrčky, borovice, ořešáky, jabloně, třešeň, švestka, hrušeň, broskve, višeň, lískový ořech, maliny, ostružiny, borůvky, rybízy, angrešty, josta a další ovocné bobuloviny). Záměrem majitelů bylo mimo jiné i založení levandulové farmy. V tuto chvíli se zde nachází 25 druhů levandulí.

Vybavenost obce:

V obci je školka, obchod se smíšeným zbožím, lékař, restaurace a koupaliště. Škola 1.-9. stupně je v 5 km vzdálené Bílé Třemešné. Do Dvora Králové nad Labem i do Hořic v Podkrkonoší trvá cesta autem 10 min.

Závěr:

Vzhledem k tomu, že průkaz energetické náročnosti budovy zatím nebyl vypracován, uvádím dle zákonné povinnosti třídu G.

Pro více informací volejte. Těším na shledanou při prohlídce v Třebihošti.

Kontaktní informace

Václav Kolář
Václav Kolář
+420 601 220 228
Facebook Youtube

Informujte se o této nemovitosti

Adresa

  • Stát: Česká republika

PŘEDCHOZÍ NEMOVITOST

Zajímavá investiční příležitost v Ostroměři

DALŠÍ NEMOVITOST

Chata | Litíč – Nouzov