Porovnat nabídky

Dům L.P.1688 na Pecce v Podkrkonoší

4 004 000 Kč

Videoprohlídka

Základní informace

Aktualizováno 30 září, 2020 v 10:30 am

  • Cena: 4 004 000 Kč
  • Typ nemovitosti: Domy
  • Stav nemovitosti: Prodáno
  • Užitná plocha (m²): 423
  • Rok výstavby: 1688

Popis

Dům s bohatou historií a romantickou atmosférou
Pecka se nachází v krásné podkrkonošské krajině. Jedinečnou atmosféru tohoto městečka dodává stejnojmenný hrad, který kdysi patřil Kryštofu Harantovi z Polžic a Bezdružic, jednomu z 27 českých pánů.
Dům je přímo na náměstí a jeho první zmínky sahají až do roku 1688. Současný majitel ve spolupráci s památkáři a restaurátory v letech 2014 až 2019 provedl rozsáhlou rekonstrukci a navrátil domu barokní vzhled jak vypadal koncem 19 st. Dům je určen pro bydlení, avšak část přízemí je zkolaudovaná pro podnikání. Rekonstrukce je téměř hotová. Byly tu odborně restaurované veškeré historické detaily. Dům má novou čelní a boční fasádu, střechu, okna, hydroizolace a proběhla i obnova historické štukové výzdoby. Uvnitř jsou nové rozvody elektroinstalace, topení, vody, odpadů, jsou tu nové podlahy, dubové schodiště, kované zábradlí, komín, štuky, kamerový systém, zabezpečovačka, tepelná izolace a mnoho dalšího.
Z Pecky je to kousek do Krkonoš a do Jizerských hor. Je tu škola až do 9třídy, školka, pošta, obchod, vyhlášená cukrárna, restaurace, koupaliště, zastávka autobusu a kemp. Dá se říci, že Pecka je pěkným místem pro život i krásné místo pro trávení dovolené. Proto může být ideální pro někoho, kdo hledá stylové místo pro své podnikání či bydlení, nebo pro někoho, kdo touží po chalupě, ale dá raději přednost romantice městečka před samotou u lesa.
Průkaz energetické náročnosti budovy zatím nebyl vypracována a tak uvádím dle zákonné povinnosti třídu G. Pomoc při vyřízení rychlého a výhodného financování je samozřejmostí. Těším se na shledanou při prohlídce domu na Pecce.

 

Kontaktní informace

Václav Kolář
Václav Kolář
+420 601 220 228
Facebook Youtube

Informujte se o této nemovitosti

Adresa

  • Stát: Česká republika

PŘEDCHOZÍ NEMOVITOST

BYT 2+1 | KOŠÍŘE – PRAHA o velikosti 65,5 m² v blízkosti krásné přírody

DALŠÍ NEMOVITOST

Prodej domu v Českém ráji